Jóga pro děti

Lektor: Lucie Přádová

Je mi 43 let, mám 3 děti, mou hlavní profesí je sociální práce, ale jóga je už dlouhou dobu mým každodenním rituálem. Pomáhá mi líp pracovat s energií hlavně ve chvílích, kdy se jí moc nedostává, přináší dobrou náladu a dokonce jsem se díky ní dokázala zbavit i některých tělesných neduhů a nemocí.

Už několik let jsem lektorkou jógy pro dospělé na Dobříši, v Kytíně a v Dobřichovicích. S kolegyní několikrát do roka pořádáme relaxační víkendy se cvičením a letos na jaře jsem začala vést jógu pro seniory v místním domově.
Mám licenci instruktora hatha jógy s akreditací MŠMT a v současné době se věnuji studiu jógové terapie zaměřené na medicínské aspekty cvičení.
Absolvovala jsem také kurz Metodiky cvičení dětské jógy a měla jsem zatím možnost vyzkoušet si ji s vlastními dětmi doma formou hry nebo pak i na kurzech pro rodiče s dětmi, kde jsem načerpala spoustu nových nápadů a inspirace.

Kontakt na lektora: lpradova<ZAVINAC>seznam.cz

Náplň kroužku:

„Kdyby lidi byli stromy“

Během lekcí budeme společně cvičit, hrát si, povídat, tvořit  a dělat vše pro to, abychom se cítili „doma“ ve svých tělech, právě takových, jaká jsou. Budeme odhalovat jejich krásu i tajemství a vezmeme si k tomu na pomoc různá zvířata, stromy i rostlinky. Cvičení jógy nám pomůže starat se o své tělo, aby se nám dobře vedlo, chodili jsme se vztyčenou hlavou a měli energii i dobrou náladu.

Proč cvičit jógu s dětmi:

  • naučí se lépe vnímat svoje tělo a navázat s ním láskyplný vztah
  • naučí se respektovat sebe i okolí
  • naučí se relaxovat
  • jóga děti harmonizuje – živé zklidní, méně aktivní povzbudí k činnosti
  • jóga rozvíjí sebevědomí, naopak nerozvíjí v dětech soutěživost a soupeření
Místo:                  ZŠ TRNKA
Den a čas:          Čtvrtek v 15:00 – 15:45
Délka:                  45 min
Cena:                     1300 Kč / pololetí
Věk dětí:             6 – 10
Počet dětí:        10
První lekce:     4. 10. 2018

 

Potřebné pomůcky: Podložka na cvičení, pohodlný volný oděv.

 


 

Komentáře jsou uzavřeny.