Fotografický kroužek

Lektor 1: Nicole Kadlec Kotrbová

Milí rodiče, velmi mě těší Váš zájem o fotografický kroužek pro Vaše děti a už teď se moc těším, že si to spolu užijeme a já budu moci dětem předat své fotografické dovednosti a příjemnou formou přiblížit svět fotografie.
Něco o mně…
Jsem původně z Prahy, ale dlouho jsem žila v zahraničí, moje poslední cesta vedla během studií na vysoké škole do Španělska, kde jsem nakonec zůstala celých osm let a kde také vznikla moje vášeň a později práce skrze fotografii. Ve Španělsku jsem se věnovala převážně módní fotografii a v současné době fotím převážně děti a rodiny. Děti jsou momentálně celý můj svět, jak v soukromí tak v práci 🙂
www.nicolekotrbova.com

Kontakt na lektora: contact<ZAVINAC>nicolekotrbova.com 

Lektor 2: Matěj Kůs

 

Jmenuji se Matěj Kůs, je mi 18 let a studuji na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši. Věnuji se tvorbě videí (jak uměleckých tak komerčních), fotografii, hudbě a psaní.
Nejčastěji natáčím a fotografuji na akcích, workshopech a koncertech, mám také zkušenosti s vytvářením propagačních videí i hudebních videoklipů.

Kontakt na lektora: matej-kus<ZAVINAC>seznam.cz

Náplň kroužku:

Mým cílem během našich lekcí bude, aby si děti osvojily manipulaci s foťákem a naučily se používat a využívat všech aspektů potřebných k dosažení kvalitní fotografie a zároveň, aby děti každá hodina bavila a těšily se na další. Ráda bych těch celkových 14 lekcí rozdělila zhruba do dvou částí.
První část bude trochu více technická, kdy si budeme povídat o tom, kdy a jak vůbec fotoaparáty vznikly, jak se technologie fotografování vyvíjela atd.
Druhá část bude praktická… vybrala jsem takový netradiční způsob kroužku, který si ale myslím, že by děti mohl velice bavit. Během několika hodin si prožijeme, jaké to je být reportážním fotografem (pracovala jsem v časopise Respekt, tak jim budu moci z první ruky vyprávět, jak to u takových reportážních fotografů vypadá), a také se vydáme do ulic, abychom si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaká je práce v terénu a získali nějaký hezký materiál. V dalších hodinách si pak vyzkoušíme, jaké to je být módním fotografem (samozřejmě si během toho zahrajeme i malé divadélko, jak to vlastně na takovém módním focení vypadá), vyzkoušíme si, jaké to je být sportovním fotografem a spousty jiných druhů fotografů. Při každé této činnosti je potřeba trochu jiného technického provedení a věřím, že formou hry si děti osvojí dobrou technickou manipulaci s fotoaparátem a hlavně posílí OKO, což je v dnešní době u fotografa absolutní základ. Moc se na děti těším a věřím, že si to pořádně užijeme.

Místo:                 ZŠ TRNKA
Den a čas:         Čtvrtek v 16:00 – 17:00
Délka:                    60 min
Cena:                    1200 Kč / pololetí
Věk dětí:            10 +
Počet dětí:       10
První lekce:    27. 9. 2018

 

Potřebné pomůcky: Každé dítě by mělo mít svůj fotoaparát (samozřejmě není nutná zrcadlovka 😉 ), přezuvky.

 


 

 

Komentáře jsou uzavřeny.